Podwójny Sukces Akademii Judo

Podwójny sukces Akademii podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Judo. Pierwszy to organizacyjny, ponownie ugościliśmy najlepszych Polskich Judoków w kategorii Młodzież ( 21- 22 lata). A drugi , co najbardziej cieszy, to sukces wynikowy.

Nasze zawodniczki wywalczyły dwa medale indywidualnie i jeden w drużynie. Kamila Busse, vice Mistrzyni Polski Młodzieży kategorii 52 kg , na swojej drodze do sukcesu , wygrała 3 walki i z pierwszej pozycji w grupie zakwalifikowała się do półfinału. Tam spotkała się z zawodniczką Budowlani Sosnowiec Magdaleną Wiec pokonując ją przed czasem. W finale po bardzo wyrównanej walce, stosunkiem kar 1:3, uległa zawodniczce z UW Warszawa Żanecie Rerutko kończąc swoje zmagania na 2 miejscu podium. Drugi medal dla Akademii wywalczyła Sonja Liber. Była to nie lada niespodzianka zarówno dla zawodniczki i Trenera. Sonja po długiej kontuzji miała wątpliwości co do startu w zawodach. Jednak determinacja i wola walki pozwoliły sięgnąć Sonji po brąz Mistrzostw Polski w Judo w kategorii do 70kg. Drugiego dnia zawodów odbyły się zawody Drużynowe. W kategorii Kobiet zgłosiły się dwie drużyny, także od razu awansowaliśmy do finału Naszymi przeciwniczkami był Kub GKS Czarni Bytom, z którym już nie raz udało nam się wygrać ( m.in. podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w Kątach Wrocławskich 2-3.04.2016). Jednak tym raz musieliśmy oddać wyższość zawodniczkom z Bytomia. Zawody współfinansowane były ze środków Gminy Mosina.