IPPONUJĄCA FORMA

Zbierająca ostatnio obfite żniwo sukcesów Eliza Wróblewska dołożyła kolejne złote kłosy do swojej kolekcji. Zwycięski debiut na zapleczu niemieckiej Bundesligi i kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Czego chcieć więcej? Sukcesów pozostałych reprezentantów Akademii Judo? Te też są!

 Obok Wróblewskiej do OOM zakwalifikowali się również pozostali podopieczni trenera Radosława Miśkiewicza. W niedzielnym turnieju kwalifikacyjnym pierwsze miejsce w swojej kategorii wywalczył Kacper Kubiak, a jego imiennik Kacper Ignaszak był piąty. Z kolei młodym judoczkom z Akademii przypadły trzecie miejsca. Na najniższym stopniu podium zameldowały się Magda Borowiak, Marta Potocka i Eliza Wróblewska. Ta ostatnia uplasowała się na tej pozycji tylko ze względu na decyzję swojego szkoleniowca. – Postanowiłem wycofać Elizę z rywalizacji, kiedy miała już zapewniony awans do turnieju głównego po trzech zwycięstwach na ippon – tłumaczy Miśkiewicz, który chciał dać odpocząć 16-latce.

To posunięcie nie dziwi, gdyż Wróblewska miała za sobą podróż do i z niemieckiego Stade, gdzie w sobotę reprezentowała tamtejszy VFL w 2. Bundeslidze. Był to jej debiut na matach tego cyklu. – Generalnie u dziewczyn widać zupełnie inny styl walki niż w Polsce. Było to bardzo interesujące przeżycie, super atmosfera. Szkoda tylko, że drużyna przegrała oba mecze, co poskutkowało uplasowaniem się mojej drużyny na 3. miejscu – relacjonuje zmagania popularny „Wróbelek”, którego drużyna uległa JC Wermelskirchen oraz MTV Vorsfelde.

Zawodniczka z miasta nad Wartą może jednak być zadowolona z występu. Pokonała przez waza-ari Annę Lachettę, zaś ippon zakończył jej walkę z Julią Preyer, czym udowodniła, że klub VFL Stade podjął dobrą decyzję, aby to Polka dokładała swoją cegiełkę w drodzę do Bundesligi.Drużynowy Mistrz Polski

Zostań Mistrzem Olimpijskim

Honorujemy

Copyright © 2009 - 2012, Akademia Juddo Poznań | Wdrożenie: Projektowanie stron nemez IT
click here