Czołówka polskiego judo w Luboniu!

Takich emocji, jakie panowały podczas Pucharu Polski w Judo Seniorów i Seniorek, dawno w Luboniu nie było! Wszystko to za sprawą ścisłej czołówki polskich judoków, którzy w niedzielę wystartowały w turnieju z cyklu Ligi Drużynowo-Indywidualnej.

- Dla młodych zawodników była to szansa pokazania się na tle doświadczonych, zaś dla doświadczonych jest to ważny element cyklu przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz w walce o te Igrzyska - zaznacza Aneta Szczepańska, obecna trener kadry olimpijskiej seniorek, zaś niegdyś medalistka IO w Atlancie.

Podczas zmagań w Hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kibice mogli obejrzeć walki m. in. sportowców, którzy mogą się już pochwalić biletem do Rio .Z kolei Poznań reprezentowała Akademia Judo na czele z Kamilą Busse, która nie ukrywa, że medal był jej celem. - Brąz to minimum. Dwie zawodniczki są ponadprzeciętne i na pewno nie będzie łatwo je pokonać, ale pozostała stawka jest w moim zasięgu - deklarowała. –

Niezmiernie cieszę się, że w roku olimpijskim, w tak kluczowym momencie sezonu, w którym za chwilę będą rozstrzygać się losy o kwalifikacjach na igrzyska, tak znakomite nazwiska pojawiły się na turnieju, który organizujemy - mówi prezes i trener Akademii Judo, Radosław Miśkiewicz, który powodów do dumy ma o wiele więcej. Nie dość, że jego podopieczna Eliza Wróblewska dobrze radzi sobie w Pucharze Europy Kadetek, o czym świadczy chociażby trzecie miejsce zdobyte w lutym podczas turnieju w Hiszpanii, to dodatkowo jeszcze została ona objęta programem "Talent Tokio 2020", który ma pomóc perspekrywicznym zawodnikom, aby podczas kolejnych IO to oni bili się o medale.

- To ogromna motywacja do dalszej pracy! - nie ukrywa zadowolenia 17-letnia reprezentantka Akademii Judo. Wróblewska na zawodach w Luboniu jednak nie wystąpiła, lecz zobaczyć w akcji będzie można jej klubową koleżankę Vanessę Machnicką. - Chciałabym, aby do tego grona "Talent Tokio 2020" dołączyła również Vanessa, bo to młoda zawodniczka, w której drzemie potencjał - twierdzi o Machnickiej Aneta Szczepańska, która jest jednym z koordynatorów programu. - Na pewno mieliśmy kogo obserwować, bo poziom zawodów w Luboniu będzie wysoki - kończy. Impreza rozegrała się w Hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kołłątaja 2 w Luboniu.

Drużynowy Mistrz Polski

Zostań Mistrzem Olimpijskim

Honorujemy

Copyright © 2009 - 2012, Akademia Juddo Poznań | Wdrożenie: Projektowanie stron nemez IT
click here